05 May, 2016

Nurjumiste neljapäev

Hommik ei ennustanud mingeid erilisi anomaaliaid. Kui kõrvale jätta see, et vaatasin valesti kella ja tõusin veidi üle tunni varem kui vaja. Et siis natuke enne viit.

Samas. Jõudsin kõik vajaliku valmis panna, plaani pidada... Näiteks, et ma ei unustaks ühe noormehe piduülikonda nagisse rippuma. Et... mul on kotis 2 akulaadijat ja kuna 1 telefon sai just laetud, võib tolle laadija välja tõsta.

Nojah. Plaanid plaanideks, aga ülikond ununes nagisse ja tööl avastasin, et olin koju jätnud just tolle vajaliku laadija. Aga helistada oli väga vaja. Polikliinikusse, et uurida, kas mu digi-saatekiri on kohale jõudnud; isale, et ta mu polikliinikusse fotograafile viiks; sõbrannale, et meie sõit kooskõlastada...

Õnneks töötan ma koolis ja seal ei liigu keegi ringi nii, et tal pole 1-2 akulaadijat kotis.
Välja arvatud täna.

Kaks telefoni peab olema, et ühega teist otsida. Kuna teises (selles, mis laetud) on vaid hädaabi ja põnnide numbrid, hakkasin puuduvaid kontakte hankima. Polikliiniku sain netist, isa numbrit küsisin põnnilt (esimese hooga saadeti küll konto nr). Sõbranna asemel kutsusin kaasa tema tütre.

Asjad laabusid. Isaga sai kokku lepitud nii, et jõuan peale tööd korraks kojugi. Ühtlasi võtan kaasa mahaununenud ülikonna.

Tuttav helistas ja pajatas uskumatu loo tehnika viperustest. Täna.
Muhelesin.

Kuni isa hoovist välja sõites avastas, et küte otsakorral. Helistasin kõik teeäärsed tuttavad läbi ja see andis autole nii palju hoogu juurde, et veeresime põnni koduni. Bensiini tal üle polnud, aga tal on auto. Lubas lahkelt, et toimetab meid edasi.

Istusime ümber. Tore auto.

Ainult et selle pakiruum oli poikvele ununenud ja aku tühi.

Õnneks sõitis kodu suunas väimees. Ootasime ära.
Istusime ümber.

Ka tema masin hakkas kohe perutama, kui olin vaevalt istmele toetunud. Probleemidesse ei pühendatud, aga mu meelest lükkasime vähemalt pool teed jalgadega hoogu.

No aga polikliinikusse jõudsin. Polnud veel suletud ega midagi.

Röntgenikabinetis raporteerisin, et mul on digi-saatekiri ja asusin end pildi jaoks ilusaks tegema.

Tagaruumis oli tükk aega vaikust, siis kohin, puhin ja kummalised küsimused.
"Kas teil ikka kindlustus on?" "Teid ei ole andmebaasis?!" (Ei saagi olla. Ma olen siin!)

Lõpuks soostus arvuti mu kopsudega kodanikuks tunnistama ja leidis isegi mingi dokumendi.

Pildistamise ajaks keerasin pöiad kanna taha, sest olin kindel, et too aparaat kukub kolinal seinalt maha. Mitte, et tahaks. Päev niisugune.

1 comment:

Sohvi said...

Ja mina ehmatasin postituse kuupäeva pärast - et kus mul need vahepealsed päevad kadunud on.
Aga keski koterman toimetab kuupäevade kallal - kegendusohe...